Biologia na czasie 2

Sprawdzone podręczniki Biologia na czasie 2 Nowa Era – podręcznik do liceum i technikum- zakres podstawowy

Anna Helmin, Jolanta Holeczek

“Biologia na czasie 2” Anny Helmin i Jolanty Holeczek, pokazuje w nowoczesny sposób, jak przystosowuje się organizm ludzki do życia i opisuje budowę organizmu. Informacje w podręczniku, opracowane przez autorów są rzetelne i rozwijają wyobraźnię ucznia. Biologia na czasie opisuje przyczyny, skutki powstania różnych rodzajów chorób, od tych najłagodniejszych do tych najbardziej niebezpiecznych, zagrażających życiu ludzkiemu. Przedstawia również procesy leczenia poszczególnych schorzeń.

Książka do biologii jest bardzo dobrze napisana. Posiada wiele ciekawych elementów, ciekawostek o tym, jak rozwija się żywy organizm w świecie przyrody oraz jak natura oddziałuje na życie młodego osobnika. Podręcznik jest przejrzysty, ładnie zilustrowany i napisany prostym językiem. Materiały zawarte w podręczniku, szybko i skutecznie utrwalają wiedzę oraz jest to świetne przygotowanie do matury. Załączona do niej karta pracy, umożliwia lepsze zrozumienie poszczególnych informacji, które znajdują się w podręczniku. Karta pracy dla ucznia, zawiera zadania otwarte ze wskazówkami oraz jest tam dużo obrazków, które ułatwiają pracę młodzieży. Dużym plusem tej książki jest to, że tematy są dobrze wytłumaczone, nie są zbyt obszerne, co bardziej zachęca młodego człowieka do nauki. Książka zawiera informacje, które w praktyczny sposób przydają się w życiu codziennym. Uczy nas, jak przebiegają  różne procesy chorobowe i na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę, aby nie zachorować na nie i żyć dłużej.  Każde żywe stworzenie jest wyjątkowe. Książka zawiera czytelne opisy i schematy, w jaki sposób funkcjonuje gatunek ludzki.  

Podręcznik Biologia na czasie 2 Nowa Era, jest to przydatne kompendium wiedzy biologicznej, które pomaga zrozumieć otaczający nas świat, a przede wszystkim sposób, w jaki żyjemy i  funkcjonujemy jako istoty żywe. Polecam ten podręcznik młodzieży, wchodzącej dopiero w dorosłe życie oraz osobom starszym jako podstawowe i dodatkowe źródło wiedzy.